Forum Gildii "Lubsza"

Forum dla członków "Lubsza" i nie tylko


#1 2011-10-31 14:34:49

Oomi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 11
Punktów :   

Wojna-małe wprowadzenie

Jakie warunki muszę spełnić, by wziąć udział w Wojnie Oblężniczej?
Aby wziąć udział w Wojnie Oblężniczej, musisz należeć do gildii 7 poziomu dysponującej Zamkiem Gildii.
W fazie beta Zamki Gildii mogą osiągnąć tylko 9 poziom, zaś budynki dodatkowe można rozbudować do poziomu 4.

Kiedy rozpoczyna się bitwa?
Rejestracja odbywa się między godz. 22:00 czasu środkowoeuropejskiego, a godz. 18:00 następnego dnia, a okres przygotowawczy to 18:00-20:00. Sama bitwa rozgrywa się między godz. 20:00 a 22:00.

Jak zarejestrować gildię do Wojny Oblężniczej?
Przywódca Gildii musi otworzyć Interfejs Gildii (domyślnie: G) i kliknąć "Walcz". Następnie powinien wybrać "Wojna Oblężnicza", a potem kliknąć "Rejestruj".

Jak mogę sprawdzić, czy moja gildia bierze udział w Wojnie Oblężniczej?
Po zarejestrowaniu gildii do Wojny Oblężniczej przez przywódcę, trafi ona na listę razem z innymi zarejestrowanymi gildiami.

Czy mogę anulować rejestrację?
Rejestrację można anulować na dowolnym etapie tego procesu.

Czy można zarejestrować się ponownie tego samego dnia?
Tak. Tym niemniej, nie będzie można się już wycofać, gdy okres przygotowawczy dobiegnie końca.

Czym jest okres przygotowawczy?
est to czas, w którym członkowie każdej gildii mogą dołączyć się do bitwy, korzystając z menu Wojny Oblężniczej.

Co się stanie, jeśli na liście są małe i duże gildie?
Wszystkie gildie otrzymują punktację. Te z nich, które będą miały tę samą liczbę punktów, zmierzą się w boju.
Wszystkie gildie zaczynają z wynikiem równym 1000 punktów.

Jak zmienia się ten wynik?
Zwycięzca otrzymuje 10% punktów pokonanej gildii.

Czy mogę opuścić bitwę, gdy się rozpocznie?
W menu Wojny Oblężniczej znajduje się przycisk pozwalający na opuszczenie bitwy.

Co się stanie, jeśli wszyscy gracze z jednej gildii opuszczą pole bitwy przed jej końcem?
Bitwa będzie toczyła się dalej, bez względu na to czy pozostali w niej gracze.

Czy otrzymam karę za utratę życia ("dług"), jeśli polegnę podczas wojny? Czy utracę punkty trwałości zbroi?
Nie. Będziesz jednak osłabiony przez 10 minut. Jeśli zginiesz w tym czasie ponownie, czas trwania osłabienia przedłuży się. Gracz może otrzymać maksymalnie cztery takie osłabienia naraz. Dodatkowo, osoby wchodzące do walki „ranne” również otrzymają osłabienie.


Wojna Oblężnicza

Co się dzieje ze zbudowanymi budynkami dodatkowymi?
Wszystkie wybudowane budynki będą miały dodatkowe efekty podczas walki.
W zależności od typu budynku, możesz budować machiny oblężnicze, wieże obrony magicznej, uzyskać dostęp do specjalnych zaklęć lub zwiększyć prędkość ruchu przy pomocy Kryształów zdobywanych podczas walki. To tylko kilka możliwości. Istnieje wiele sposobów na taktyczne wykorzystanie Kryształów.

Jak zdobywać Kryształy?
Gildia otrzymuje 10 kryształów co 10 sekund, dopóki chroniony jest Kryształ Honoru Gildii.
Dodatkowo, gildie otrzymują pulę 5000 Kryształów za zdobycie Wieży.
Niektóre Wieże mogą też być wykorzystane do tworzenia Kryształów i Zasług!
Każdy gracz otrzymuje też Zasługi za aktywny udział w bitwie (np. za pokonanie przeciwnika).

Co można zrobić z Kryształami?
Patrz punkt "Co się dzieje ze zbudowanymi budynkami dodatkowymi?": Możesz budować machiny oblężnicze, umocnienia i zdobywać potężne czary.

Co można zrobić z Zasługami?
Liczba zdobytych Zasług pojawia się na środku ekranu.
Pierwszy gracz, który zdobędzie 1000 Zasług staje się "Heroldem" i otrzymuje specjalne zdolności, na przykład zwiększoną prędkość ruchu.

Jak można wygrać bitwę?
Każda ze stron rozpoczyna bitwę, mając w swym zamku Kryształ Honoru Gildii i 3 Wieże strzeżone przez BN oraz 5000 punktów.
Zdobycie jednej z Wież daje ci 1000 punktów, a zdobycie Kryształu Honoru Gildii wiąże się z nagrodą 2000 punktów.
Jeśli jedna z Gildii zdobędzie Kryształ Honoru drugiej, ta druga ma 5 minut, by go odzyskać. Jeśli to się nie uda, oblężenie zakończy się jej klęską.
Jeśli wszystkie Kryształy z pola bitwy trafią w ręce jednej gildii, gildia przeciwna natychmiast przegrywa.

Gdzie znajduje się informacja o liczbie posiadanych punktów i Kryształów?
Wchodząc do bitwy, każdy gracz zobaczy niewielką grafikę poglądową, którą można powiększyć, klikając środkowy Kryształ (czerwony lub niebieski, w zależności od drużyny).
Wyświetlą się szczegóły dotyczące każdej ze stron:
Czas trwania bitwy,
Nazwa gildii,
Liczba uczestników,
Liczba Kryształów,
Aktualna liczba Kryształów,
Liczba osobistych Zasług.

Jakie można otrzymać nagrody?
Można otrzymać rozmaite nagrody w zależności od uzyskanego wyniku, jak również powodzenia gildii w konkretnych bitwach. W puli nagród mogą się znaleźć zbroje i pakiety, zawierające między innymi runy gildii, dodatkową niebieską zbroję, a nawet amulety doświadczenia i talentu.
Co więcej, istnieje kilka misji, których może podjąć się gildia, a które można ukończyć wyłącznie podczas bitew.
Możesz też otrzymać jeden z wielu różnych tytułów zwiększających twoje atrybuty oraz dających ci specjalne zdolności, i nie tylko.

Przy mostach są też latające platformy. Zamki posiadaja bramy które trzeba rozbić zanim można wejść.

Wygrywamy przez zdobycie 10,000 crystal points albo przez utrzymanie wrogiego Guild Honor Crystal w posiadaniu przez 5 minut.
Posiadanie każdego kryształu daje 1000 crystal points, Kryształ głowny daje 5000 crystal points.

Kryształy zdobywamy przez okupację (1 osoba klika i około 30 sek zanim wieża przejdzie na naszą stronę), tym niemniej należy pamiętać ze wieże są bronione przez moby bojowe - można je zabić (mają sporo HP) albo ktoś może je zagrować, a ktoś inny w tym czasie okupuje.

Budynki (druga funkcja aktywna podczas wojny)
Academy – zwiększa wydobycie crystal and merit
Library – zmniejsza koszt crystal/merit za buffy
Stable – zwiększa szybkość (także katapult itd)
Drill Ground – zwiększa wydobycie merit
Processing factory – pozwala ulepszać budynki
Arsenal – tu kupujesz sprzęt bojowy
Farm – tu kupujesz zapasy bojowe
Thrown – tu kupujesz sprzęt specjalny
Forge - tu jest buff na zwiekszenie twojego physical dmg, i zmniejszenie physical dmg ktory otrzymujesz
Lumber Yard – to samo co Forge - magical dmg
Field – zwieksza heal priestów i dmg naszych mobkow bojowych

Uwagi:
Za zabijanie dostajemy merit points. Za nie mozna kupić buffy w budynkach.
Śmierć nie powoduje debetu/zniszczenia ani nie wypadną z nas nasze itemy.
Dostaniemy za to 10 min osłabienia (4 poziomy - od lekkiego do ciężkiego). Można pogadać z Guild Castle Manager w celu zdjęcia debuffa albo zawczasu użyć Big Angels Sigh z Item Shopu.
Musimy mieć 3 grupy ludzi - dwie do opanowywania mostów i okolicy, i jedną grupę bojową do zdobywania. Oczywiscie grupy przy mostach można przemieścić na dalsze mosty jeśli będziemy wygrywać, tym niemniej nie wiem jeszcze czy nie ma platform które to mogą oblecieć.

Ostatnio edytowany przez Oomi (2011-10-31 14:40:54)

Offline

 

#2 2011-12-15 17:42:24

Shocked

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-02
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wojna-małe wprowadzenie

Co do wojen i gildii:
•Rzecz najważniejsza - przyda się nam oczyszczenie gildii z graczy nieaktywnych (jeśli ktoś jest zbanowany, bądz pisał że robi przerwe to wiadomo że nie wyrzucamy) 
•W gildii jest ponad 60 osób a 10-20 jest na wojnach i aktywnie grają.
•Przyda się też kilka/kilkanaście osób aktywnych na niższym poziomie (na wojnie takie osoby pilnują zamku, obstawiają bramy i wieże w pobliżu zamku, ostrzegają gdy przeciwnik bije bramy)
•Ustalić po ilu dniach nieaktywności (bez zadnego uprzedzenia w grze lub na forum) nastepuje wydalenie z gildii.
Jest mnóstwo osób 20-50 dni nie aktywnosci, a nie widze problemu żeby przyjąć ich jeśli nie uprzedzili o przerwie a wroca.
•Co jeśli wrócą po długiej przerwie i nie beda chcieli wrocic do gildii? Moje zdanie jest takie, że jak byli nieaktywni to sobie radziliśmy. Tak prowadziłem własną gildie i to się sprawdzało, nikogo nie błagałem żeby wrocił.
• I teraz wyobrażcie sobie wojne na której jest nas 60 a przeciwników zaledwie max 20?
Kto nam podskoczy?

Ostatnio edytowany przez Shocked (2011-12-15 18:24:33)

Offline

 

#3 2011-12-16 07:21:13

 Bluedystans

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-02
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wojna-małe wprowadzenie

Jeżeli chodzi Shock o czyszczenie personalne to jest ustalone, że za nieobecność bez wcześniejszej informacji o niej, powyżej 30 dni dostaje się kopa z gildii i co jakiś czas to robimy Ale sugestie oczywiście przyjmujemy do wiadomości i postaramy się w najbliższym czasie coś z tym zrobić. Dla mnie osobiście ten temat jest jasny. Z mniej aktywnymi graczami też trzeba będzie porozmawiać i podjąć jakieś decyzje. Bo obecna cyfra członków naszej gildii jest absolutnie  niewiarygodna, a nie o to chodzi Lepiej mieć 30-40 osób, ale takich, które się chociaż w jakimś stopniu angażują i utożsamiają z Family. A wtedy na pewno będzie wszystkim łatwiej i przyjemniej. Amen

Offline

 

#4 2011-12-16 16:26:35

Shocked

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-02
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wojna-małe wprowadzenie

Jak dla mnie 30 dni nieobecności to za dużo
Powód: wejdzie ktoś raz na 20 dni sprawdzić co się dzieje i zegar się zeruje.
Oczywiście to tylko moje sugestie i przemyślenia ^^
Wg mnie 15 dni wystarcza. Tak jak pisałem wyżej przyda się trochę osób słabszych, poszukamy ludzi na poziomie WA nawet niżej byle tylko były to osoby uczciwe kulturalne i aktywne.
Przynajmniej będzie komu dać itemy w HD z RT bo czasem to już tylko handlarka skupuje te itemy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoshinobi.pun.pl www.zieloneberety.pun.pl www.future-esport.pun.pl www.vri.pun.pl www.monavie.pun.pl